NaplánujSvatbu.cz    NaplanujStavbu.cz    NaplanujUbytování.cz    NaplanujChov.cz    MístoPráce.cz   
 
 

Vztah mezi rodiči

čas 15. 09. 2016         Kategorie: Rodina         Štítky: rodina
Casopis

To, že se vám narodilo druhé dítě, ovlivňuje i váš partnerský vztah. Je pravda, že jste již předtím zažili velké změny ve svém vztahu po narození prvního dítěte - z bezdětného páru, který se řídil v životě podle svých potřeb, se stal pár s dětmi. Takže dobře víte, jaké to je upřednostnit potřeby miminka před svými potřebami, a podle všeho jste se tomu přizpůsobili.

S druhým dítětem přijde další změna - možná ne až tak dramatická jako při prvním, ale je to změna. V domě bude méně místa, méně peněz, vaše kariéra a pracovní plány budou znovu ochromeny a praktické nároky péče o dvě děti jsou prostě větší, než byly při jednom. To vše ovlivňuje váš vztah. Rodinné starosti mohou posílit vztah mezi rodiči, ale i vybudovat bariéry. Úspěšné rodičovství je, mimo jiné, výrazně ovlivněno vaším partnerským vztahem, vašimi očekáváními, houževnatostí a schopností přizpůsobovat se změnám.

Uspořádaná rodina nezávisí na tom, jaká praktická opatření uděláte, například zda je při večerním koupání dětí na řadě máma nebo táta, případně kdo má dnes udělat večeři. Není to ani otázka financí, zda si můžete dovolit chůvu a večeřet v restauraci, nebo čeho se musíte vzdát, abyste zaplatili účty.

Všechny tyto faktory hrají v životě rodiny jistou roli, ale základem všeho v partnerském vztahu je upřímná a otevřená komunikace mezi vámi dvěma.

Pokud jste oba schopni vyjadřovat své myšlenky a city otevřeně jako rodiče, dospělí a partneři, je nepravděpodobné, že by vzniklo vzájemné odcizení a nepochopení, a váš vztah zůstane pozitivní a optimistický. Základem úspěchu je najít si čas na společný rozhovor. Pokuste se vyhnout nástrahám rodičovství, které vás natolik pohltí, že se přestanete vnímat jako pár.

Pokud v žebříčku priorit bude komunikace mezi rodiči na posledním místě, problémy se téměř jistě objeví. Naopak, dobrá komunikace docílí toho, že většina potenciálních problémů se může vyřešit dříve, než dosáhne kritického bodu.Komentáře


Žádný komentář zatím nebyl přidán. Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Chcete přidat komentář? Přihlašte se zde!

Doporučené články


Vyřešení rozdílů   2016-09-21 17:03:52

Vyřešení rozdílů...

Když nesouhlasíte ...   2016-09-19 16:58:42

Když nesouhlasíte ......

4 způsoby, jak zlepšit dělbu péče o děti   2016-09-17 16:44:22

4 způsoby, jak zlepšit dělbu péče o děti...

Vztah mezi rodiči   2016-09-15 16:38:11

Vztah mezi rodiči...


© 2015 NaplanujRodinu.cz | Všechna práva vyhrazena. Reklama Podmínky užíváníKontaktujte nás