NaplánujSvatbu.cz    NaplanujStavbu.cz    NaplanujUbytování.cz    NaplanujChov.cz    MístoPráce.cz   
 
 

Když nesouhlasíte ...

čas 19. 09. 2016         Kategorie: Rodina         Štítky: rodina
Casopis

Možná nejhorší neshodou v rodičovství je, když se s partnerem neumíte dohodnout na nejlepším způsobu, jak zacházet s dětmi. Jak jste se již samy přesvědčily, výchova dětí není žádná exaktní věda. Každý může mít přece svůj názor na témata jako disciplína, rituály při ukládání do postele, zvládání záchvatů zlosti atd., Proto není překvapením, že existuje obvykle více než jen jeden způsob, jak něco vyřešit. Problémy však mohou vzniknout při vážných názorových rozdílech mezi partnery v tom, jak vychovávat děti (nezapomínejte však, že drobné názorové neshody v otázkách výchovy dětí jsou úplně normální).

Přetrvávající spory mezi rodiči týkající se výchovy prvního dítěte a nového miminka mohou vést k rozporuplné výchově. Děti v každém věku potřebují pevnou strukturu domova, předvídatelný souhrn pravidel, které budou podle očekávání plnit. Pokud jim řeknete jednu věc a otec jim řekne něco jiného, nemůžete být důsledné. Navíc vážně rodičovské hádky ovlivňují atmosféru domova. Vy jste napjaté, vaši partneři jsou napjatí, a ani se nenadějete, i vaše děti budou napjaté. V takové podrážděné atmosféře se dá snadno vybuchnout. Brzy všichni členové domácnosti budou velmi podráždění a hašteřiví.

A nejen to, děti využívají situaci na manipulaci. Malé dítě umí rychle využít vaše názorové rozdíly. Když od vás nedostane to, co chce, hned se odebere za otcem, doufajíc, že bude ochotnější. Vaše batole zajímá pouze dosažení svého cíle a ihned naváže kontakt s tím rodičem, který mu spíše vyhoví. Dítě však nemůžete obviňovat, že využívá mezeru, kterou jste mu a jeho sourozenci vytvořili. Z těchto důvodů by měli oba rodiče co nejdříve vyřešit všechny neshody, které mají při výchově dětí.Komentáře


Žádný komentář zatím nebyl přidán. Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Chcete přidat komentář? Přihlašte se zde!

Doporučené články


Vyřešení rozdílů   2016-09-21 17:03:52

Vyřešení rozdílů...

Když nesouhlasíte ...   2016-09-19 16:58:42

Když nesouhlasíte ......

4 způsoby, jak zlepšit dělbu péče o děti   2016-09-17 16:44:22

4 způsoby, jak zlepšit dělbu péče o děti...

Vztah mezi rodiči   2016-09-15 16:38:11

Vztah mezi rodiči...


© 2015 NaplanujRodinu.cz | Všechna práva vyhrazena. Reklama Podmínky užíváníKontaktujte nás