Vzácný černý opál

Vzácný černý opál má výrazné tmavé až černé zbarvení. Díky temnějším barvám se duhový odlesk a hra barev na drahokamu výrazně odlišuje od světlejších kamenů, což z něj činí dokonalý klenot. Stříbrné šperky , zlaté šperky , prsteny , náramky náhrdelníky , všechny touží být okrášlené o černý opál . Tak jako v druhé polovině 19. století, kdy objev černého opálu způsobil na trhu s klenoty doslova šílenství, i dnes se tento drahokam v nejhojnějším počtu vyskytuje Novém jižním Walesu, v Austrálii.

Etiopský opál je jeden z hydratovaných opálů , které se formují do tvaru malých uzlíků a klubek. Mezi jednotlivými vrstvami je snadné objevit částečky sopečného popela z prostředí, ve kterém opál vznikal. Ačkoli že spjatost se sopečným prostředním způsobí jejich tmavou barvu, opak je pravdou. Etiopské opály jsou obvykle velmi jasné a zářivé, s vynikající schopností odrážet přicházející světlo.

Ohnivý opál je známay také pod názvem mexický . Jde o průsvitný, transparentní drahokam, který je pojmenován zejména na základě své jasné, krvavě-červené, žluté, či výrazné oranžové barvě. Tento druh opálu nemá obvykle žádné vzory nebo barevné částice, přesto však září jasně jako plamen. Nejvýznamnější a nejslavnější opál tohoto druhu byl objevený – jak již název prozrazuje, v Mexiku.

Krystalový opál je průhledný nebo poloprůhledný vzácný drahokam s výjimečnou schopností odrážet světlo. Nevyskytuje se však jen ve světlých barvách, ale mnohdy překvapí tmavým koloritem.

Rodina těchto výjimečných drahokamů a vzácných kamenů však ani z daleka nekončí zde. Snubní prsteny s opálem jsou oblíbené šperky, kterým žádná žena neví odolat. Šperky si nejvíce užívají přítomnost vodních opálů, australského opálu či oregonských opálů.

Jejich specifické zbarvení a jedinečné schopnosti odrazu barev jim dodávají výjimečnost. Zlaté šperky, stříbrné prsteny , náhrdelníky s opálem či stříbrné náušnice s opálem vzbuzují pocit luxusu a nenapodobitelné přirozené krásy.